Wakacyjny weekend w Pęgowie
Dodane przez Szczytkowice dnia 10 lipiec 2012
Pęgowo 8.07.2012r


Można śmiało powiedzieć, że to kolejna wyprawa z cyklu "Cudze chwalicie - swojego nie znacie". Pęgów znajduje się zaledwie 21 km od Szczytkowic, a czas przejazdu to ok 24 minuty. Położony jest na równinie Oleśnickiej na wysokości 125 do 142m nad poziomem morza.
W odległości 1km od centrum na północny wschód zaczynają się zbocza Wzgórz Trzebnickich, skąd w pogodne dni w kierunku południowo-zachodnim widoczny jest Wrocław i Masyw Ślęży, zaś w zachodnio-północnej stronie - bloki mieszkań w Obornikach Śląskich.
Mieszkaliśmy w Ośrodku Wczasowym "Glinianki" gdzie zajęliśmy 4 drewniane domki. Pogoda sprzyjała wypoczynkowi nad wodą. Było wręcz upalnie, a woda ciepła i co najważniejsze - czysta. Plaża nieco nietypowa, bo zamiast piasku jest przystrzyżony trawnik i dużo zacienionych miejsc z których chętnie korzystaliśmy. Nad bezpieczeństwem wszystkich kąpiących czuwało dwóch ratowników. Same "Glinianki" nie są duże, ale zadbane. Warto się tam jeszcze wybrać.
Wyjazd dofinansowano z pieniędzy zebranych podczas festynu "Powitanie lata na sportowo".

Kilka słów od pani sołtys:
Jeszcze raz chciałabym podziękować w imieniu dzieci i młodzieży ze Szczytkowic wszystkim organizatorom festynu "Powitanie lata na sportowo". To dzięki ich ciężkiej pracy i zbiórce funduszy wyjazd został zorganizowany po raz drugi.
Weekend w Pęgowie zaliczam do udanych, wskazują na to zadowolone i opalone twarze. Wszyscy są zgodni, że takie wyjazdy zbliżają i integrują mieszkańców naszej miejscowości. Uczestnicy wycieczki uczą się odpowiedzialności i samodzielności, np. przy szykowaniu wspólnych posiłków. Swoim zachowaniem i postawą dzieci i młodzież pokazali, że warto organizować dla nich takie wyjazdy.
Muszę również dodać, że wyjazd nie odbył by się bez zaangażowania opiekunów. Dziękujemy paniom: Ewie, Danusi, Wioletcie, Marcie; panom Pawłowi i Grześkowi oraz za wsparcie opiekunom przyjezdnym: paniom Kasi i Gabrysi oraz panom Marcinowi i Sławkowi. Również chcieliśmy podziękować za wspaniałą gościnę właścicielowi ośrodka ,, Glinianki".

Dziękujemy!!
Marta Piasecka oraz dzieci i młodzież ze Szczytkowic.


Galerie: (kliknij foto)

Na plaży Domki Pęgów

Rozszerzona zawartość newsa
Również opiekunowie naszej grupy podzielili się obowiązkami i tak panowie Grzesiek i Paweł przejęli opiekę nad młodzieżą i starszymi dziećmi w wodzie, panie Ewka, Marta, Danka i Wioletta młodszymi dziećmi.

Amse adamse a flore
o made o made o madeo
deo riki tiki
deo deo myszka miki
raz dwa trzy....